739 466 666

info@armytrade.cz

Treková obuv

Hitem poslední doby se staly trekové nízké boty, které vypadají sportovně a lze je využívat jak při vycházkách ve městě, tak také k lehčím túrám v nepříliš náročném terénu. Jsou ušité z pevného textilu, některé mají kožené svršky, vybavené jsou membránou, jež nepropustí vlhko dovnitř a zároveň umožní, aby se od nohou odpařoval pot. Trekové nízké boty se hodí od jara do podzimu. Mohou se využívat ke každodennímu nošení.

Vysoké trekové boty jsou vhodné pro náročnější turistiku a k náročnějším venkovním aktivitám. Drží nohu pevně, vytvářejí dobrou oporu kotníku. Jsou oblíbené mezi všemi turisty. Dají se využívat od jara do podzimu. Při použití dobré impregnace a dvojí ponožek se mohou nosit i v zimě.

Základní funkce boty:

Tlumení - minimalizuje dopadovou sílu chodidla

Podpora - kontroluje a podporuje přirozený pohyb nohy

Vedení - podporuje přirozený došlap chodidla

Ochrana – chrání nohu před zraněním a povětrnostními vlivy

Hlavní turistická sezóna se kvapem blíží , neváhejte a vybírejte z naší nabídky

Péče o trekové boty

Žádné boty nevydrží věčnost, ale správnou péčí o ně, můžeme jejich životnost a funkčnost značně prodloužit.

Na odstranění nečistot nám postačí obyčejný kartáč a voda. Po umytí necháme boty vyschnout při běžné teplotě. Rychlé sušení u zdroje tepla botám rozhodně nikdy neprospívá. Poté co vyschnou je naimpregnujeme a ošetříme svršek, který může být zhotoven z kůže (usně), syntetických materiálů či z kombinace těchto materiálů. Přípravek tedy zvolíme podle toho zda se jedná o celokožené boty nebo o boty kombinované (kůže/textil). Impregnaci naneste v několika vrstvách, které necháte vždy zaschnout. Čas od času boty zevnitř vytřete, nejen proto, aby boty lépe dýchaly, ale také kvůli plísním, které se mohou v botech tvořit pokud je používáme každý den, ať je zima nebo léto.

Do moderních bot vstoupily membrány, které zlepšují chování bot v mokru. Vyrábí se buď celokožené s membránami nebo kombinované z kůže, textilu a jsou opět s použitím membrány. Mechanická životnost membrány se předpokládá na zhruba dva roky. Stabilitu v terénu zajišťuje podešev

Přihlašte se k odběru newsletteru na Váš e-mail
Přihlašte se a naše nejlepší slevy a nabídky budeme posílat do Vaší e-mailové schránky.

Rychlá navigace

Informace pro Vás

Kontakt

Zbyněk Velecký
Těšovská 198
68734 Uherský Brod
IČ: 71584897, DIČ: CZ8211024613

tel.: 739 466 666

info@armytrade.cz


Přihlášení