739 466 666

info@armytrade.cz

Airsoft

Jedná o akci více lidí, kdy jednotliví hráči používají airsoftové zbraně, které se vzhledem téměř neliší od reálných, ke střelbě na protivníky za účelem jejich vyřazení z boje. Takto se střílí plastovými kuličkami, nejčastěji o průměru 6 mm, které nezanechávají žádné viditelnější stopy zásahu. Tím se airsoft zásadně liší od paintballu, kde je zásah jasně vidět. Jde tedy jen o hráče, zda se budou chovat férově a čestně a přiznají vlastní zasažení.

Vznik airsoftu
Vznik airsoftu se datuje k roku 1980 v Japonsku a tvrdí se, že vznikl jako odpověď na původně americký painball, od kterého se tedy liší hlavně používanými zbraněmi a obvykle také způsobem vedení hry. Dalším důvodem se často udává přísnost tamějších zákonů o zbraních, proto Japonci vymysleli tuto alternativu.

Do České republiky se airsoft dostal kolem roku 1990 a od té doby se naše republika propracovala mezi přední světové, airsoftové velmoci. Každým rokem stoupá počet hráčů a každým rokem výrobci přinášejí nové a nové zbraně a vylepšení, výstroj a vše, co se airsoftu týká.

Výbava
Základní výbavou hráče jsou ochranné brýle, jejichž nošení je ve hře povinné (chrání zrak před zraněním kuličkou letící rychlostí 100 m/s a více), zbraň na bázi vzduchovky a zpravidla maskovací oblečení. Pokročilejší hráči pak používají imitace granátů (petarda zalitá v kusu sádry, popř. petarda obalená v hrachu a dalších materiálech, které nejsou nebezpečné) či min (jednoduché trhací provázky s malou rozbuškou či jinou slabou pyrotechnikou), plynové masky, vysílačky, nosné systémy, noční vidění, dýmovnice atd.

Pokud Vás airsoft zaujal, pořiďte si dokonalé maskovací oblečení a vyražte do přírody

Pravidla
Hra je založena na čestném chování hráčů – pokud je hráč zasažen či jiným dovoleným způsobem „zabit“, musí se sám přiznat (zásah často ostatní hráči nemohou vyhodnotit) – hráč musí zřetelně nahlas ohlásit „mám“, „zásah“ nebo „jsem mrtvej“, zvednout obě ruce a nejkratší cestou odejít k tzv. „mrtvolišti“, (respawn), kde s ostatními vyřazenými hráči čeká do konce hry (přičemž nesmí nijak komunikovat s dosud „živými“ spoluhráči ani se jinak zapojit do probíhající hry). Na „mrtvoly“ je zakázáno střílet, živí hráči se za mrtvé nesmí vydávat.

Ve hře je zakázáno jakékoli tělesné napadání ostatních hráčů či jiné agresivní chování.
Cílem většinou bývá eliminace soupeřova týmu, získání vlajky, záchranná mise či podobný vojenský scénář.

Vyražte do přírody s výbavou od násAirsoftové zbraně
První airsoftové zbraně byly pouze manuální, tedy střílející po natažení pouze jeden výstřel, poté musí člověk znovu nabít. Oproti paintballovým zbraním vypadají zbraně airsoftové reálněji, mnohdy věrně kopírují svůj originál a to včetně hmotnosti zbraně. Až později vznikly zbraně poháněné plynovou kartuší nebo elektromotorkem.

Typy airsoft zbraní

  • krátké manuální

  • dlouhé manuální

  • manuální "odstřelovačky"

  • plynové

  • elektrické (AEG/AEP)


Střelivo
U kuliček se udává rozměr (6 nebo 8 mm +/- 0,005 mm) a hmotnostní číslo (0.12 až 0.45), které udává hmotnost kuličky v gramech. Někteří výrobci kuličky leští a potahují vrstvou silikonu, jiní vyrábějí tzv. BIO střelivo, které se v přírodě snáze rozkládá (je však o něco dražší).

Přihlašte se k odběru newsletteru na Váš e-mail
Přihlašte se a naše nejlepší slevy a nabídky budeme posílat do Vaší e-mailové schránky.

Rychlá navigace

Informace pro Vás

Kontakt

Zbyněk Velecký
Těšovská 198
68734 Uherský Brod
IČ: 71584897, DIČ: CZ8211024613

tel.: 739 466 666

info@armytrade.cz


Přihlášení