739 466 666

info@armytrade.cz

Army Combat Uniform-Acu

Army Combat Uniform, nebo také ACU, je nová bojová uniforma Armády Spojených států. Používá digitálně vytvořený univerzální kamuflážní vzor ACUPAT, skládající se z prvků zelené, pískové a šedé barvy pro všestranné použití v mírném pásu, poušti i městském prostředí. Zároveň zahrnuje spoustu praktických vylepšení založených na přáních a upozorněních řadových vojáků. Nová uniforma se začala používat v roce 2007, a to poté, co podobná nová digitální uniforma MARPAT zaznamenala úspěch u Americké Námořní pěchoty.

Nahrazování starých uniforem Battle Dress Uniform v lesnim vzoru Woodland a Desert Combat Uniform s pouštní kamufláži (používaných od roku 1981, resp. od 1993) se započalo na počátku roku 2005, nové uniformy dostali jako první příslušníci armády v bojových misích.


Kromě nového vzoru, má nová uniforma i odlišný střih:

-Upravený límec, který se dá nosit klasickým způsobem nebo zvednutý. Účinný proti prachu a   zároveň chrání vojákův krk před odřením při použití   balistické ochrany.
-Hodnostní označení je na hrudi mezi kapsami.
-Všechny nášivky jako hodnost nebo označení jednotky jsou připevněny suchými zipy. Výjimkou je označení krevní skupiny.
-Zapínání je vepředu na oboustranný otevíratelný zip.
-Na rukávech a loktech jsou kapsy pro vložení chráničů.
-Na předloktí levého rukávu je kapsa na psací potřeby.
-Kapsy na rukávech se suchým zipem pro identifikační barevnou státní vlajku USA, znak divize nebo jednotky a IR identifikační štítky pro snadnější  rozpoznání při nočním boji.

Univerzální kamufláž Velká změna kterou ACU přináší je kamufláž. Ta vychází z Universal Camouflage Pattern, tedy univerzální kamuflážní vzor. Spojuje jak lesní, tak pouštní a městské maskování do jednoho vzoru. Tato kamufláž poskytuje horší krytí v lesním prostředí, ale zato daleko lepší v pouštním a městském prostředí. Je to dáno tím, že Americká armáda se dnes angažuje hlavně kolem Blízkého Východu a okolních pouštních nebo travnatých oblastech, a navíc dnešní městské oblasti jsou daleko rozsáhlejší než dříve, a do nich se uniforma také hodí. Americká armáda vychází z toho, že neočekává boje v typických lesních prostředích, jako např. v Evropě. Proto je uniforma zaměřena hlavně na pouštní/městské prostředí. Víceméně však poskytuje slušné krytí kdekoliv. Naprosto nejlépe tato kamufláž funguje v travnatém prostředí.

 Článek je čerpán z http://cs.wikipedia.org/wiki/Army_Combat_Uniform

Přihlašte se k odběru newsletteru na Váš e-mail
Přihlašte se a naše nejlepší slevy a nabídky budeme posílat do Vaší e-mailové schránky.

Rychlá navigace

Informace pro Vás

Kontakt

Zbyněk Velecký
Těšovská 198
68734 Uherský Brod
IČ: 71584897, DIČ: CZ8211024613

tel.: 739 466 666

info@armytrade.cz


Přihlášení